DS Elíšek a Elíšek 2 a Elíšek Kladno 

(Školička plná dobrodružství s vybranými prvky MONTESSORI a Lesní školky)

Krátké představení :)

Školička Elíšek ve Slaném a nyní i na Kladně funguje několik let a za tu dobu se rozrostla na 5 tříd po 12ti dětech ve Slaném a 2 třídy na Kladně, některé z těchto tříd slouží pro zdravotníky nemocnice Slaný jiné pro širší veřejnost. Věkové rozmezí dětí v těchto skupinkách je od 1 roku do 6ti let a jedna ze tříd je dokonce specializovaná pouze na ,,předškoláky,, a tedy přípravu do základních škol dle rámcového vzdělávacího plánu.
 a
Třídy jsou vždy dělené podle aktuálních potřeb dětí, ,,jedničky,, slouží nejmenším dětem, především pro bezproblémovou adaptaci, základní trénink hygienických, motorických a sociálních dovedností, ,,dvojky,, jsou určené pro další rozvoj a rozšířenou edukaci. ,,trojka,, po-té slouží pro specializovanou přípravu do základní školy.
 a
Školky Elíšek a Zdravotníček fungovaly i po celý tento rok, v dobách COVIDových vln a uzavírek pomáhaly policistům a zdravotníkům a staraly se o jejich děti bezplatně. V rámci školky jsme také vytvořili speciální třídu pro školní děti z prvního stupně, kterým byly školy uzavřeny a pomáhali jim s on-line výukou a jinými úkoly.
  a

Kdo jsme?

DS Elíšek a DS Elíšek 2 jsou dvě třídičky určené vždy pro děti od 12ti měsíců do 6ti let, každá s kapacitou 12dětí. Tento počet nám umožňuje individuální přístup ke každému dítěti a maximální rozvoj jeho dovedností. O děti se starají hodné a pedagogicky kvalifikované ,,tety,, s několikaletými zkušenostmi ze státních i soukromých školek.

Třídičky jsou rozdělené, dle aktuálních potřeb a schopností dětí, každá skupina má svůj specializovaný program, který reflektuje všechny aspekty pro optimální rozvoj dítěte. Třídičky se běžně potkávají, aby děti neztratily kontakt se spolužáky a mohly se pohybovat ve věkově smíšené skupině – starší pomáhají mladším, a zároveň samy měly dostatečný prostor, aby je školka stále posouvala o kousek dále.

Náš cíl?

Naším cílem je nabídnout péči o děti rodičům, kteří plánují návrat do pracovního koloběhu a chtějí své ratolesti umístit do menšího kolektivu dětí vedeného principy Marie Montessori a Lesní školky v příjemném a rodinném prostředí.

Věděli jste, že když k nám umístíte svoji ratolest, rodičovský příspěvek Vám zůstává a dokonce můžete uplatňovat další slevy na daních?

Kde o děti pečujeme?

Královské město Slaný

Elíšek a Elíšek 2 je provozován v krásné secesní budově s nově zrekonstruovanými prostornými místnostmi, které poskytují dětem zázemí pro kreativní, klidové i pohybové činnosti. Součástí prostorů je oplocená venkovní zahrádka s pevným i travnatým povrchem a dětským přístřeškem. Budova je umístěna v klidné části ,,Ráj,, která sousedí se stromovým parkem Háje, kam chodíme stavět domečky skřítkům, sbírat listí a krmit zvířátka, která nemají přes zimu co jíst.

Naším dalším projektem je školička DS Zdravotníček, 3 dětské skupiny s celkovou kapacitou 36dětí, kde od roku 2020 realizujeme třídu ,,Předškoláků,, abychom ,,naším,, nejstarším dětem nabídli možnost dalšího rozvoje a komplexní přípravu do základní školy.

Město Kladno

DS Elíšek Kladno, školička o dvou třídách s celkovou kapacitou 20ti dětí a vybavenou minizahrádkou, je provozována na adrese Mánesova 1683 v Kladně, naproti 2. Základní škole Kladno. Koncept školičky vychází z našich slánských skupinek, jde tedy o komplexní péči o nejmenší děti a jejich další rozvoj. Díky dvěma třídám, mají děti dostatek prostoru pro snadnou adaptaci a sociální rozvoj a mohou se dále posouvat ve všem co je baví. Nedaleko se nechazí dětské hříště i stromový park, každý den tak vyrážíme vstříc nejrůznějším dobrodružství.

Snahou je navázat na naše slánské skupinky a vylepšit vše, co bude možné k maximální spokojenost dětí i rodičů:)

Komfort pro děti a rodiče?

-nejdůležitější krůčky, jsou ty první – mimo rodinu, se kterými dětem pomáháme s početným personálem – v našich třídách pro nejmenší disponujeme poměrem 3-4 děti na 1 tetu. Všechny potřeby a přání jsou tak ihned řešeny k maximální spokojenosti a komfortu ,,našich, dětí.

-Rodiče mají k dispozici on-line docházkový systém, ve kterém mohou docházkou libovolně editovat, dle aktuálních potřeb a možností, třeba i z druhé strany planety.

-Pro začátky docházky mohou rodiče využít zázemí kavárny V Ráji ve Slaném, kde mohou být průběžně informováni o aktuální situaci ve školce s tou nejlepší kávou v okolí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *